واکسیناسیون گربه در شیراز یزد و…

واکسیناسیون بچه گربه و گربه ها در شیراز

واکسیناسیون گربه در شیراز | واکسن بچه گربه در شیراز | قیمت واکسن گربه در شیراز

در انتخاب مرکز واکسیناسیون گربه ها در شیراز همیشه سعی کنید از افراد آگاه و با تجربه کمک بگیرید . برخی افراد تنها سود خود را در نظر می گیرند و با فروش واکسن های تقلبی ، واکسن از تاریخ گذشته گربه ، واکسن های خراب و یا حتی با انجام تقلب هنگام تزریق واکسن سلامت حیوانات شما را به خطر می اندازند . در این مقاله ابتدا به مهمترین سوالات شما در رابطه با واکسیناسیون گربه ها پاسخ داده و سپس به شما کمک میکنیم تا با خیالی راحت از حیوانات خود نگهداری کنید .

اهمیت واکسیناسیون برای سلامت و افزایش طول عمر گربه شما کم نیست و از لحاظ پزشکی و علمی ثابت شده است که واکسن گربه برای مبارزه با بیماری های کشنده و فلج کننده در گربه ها بسیار مفید بوده است. توجه به زمان بندی واکسیناسیون در گربه ها بسیار ضروری است. توجه داشته باشید که ممکن است دامپزشکان از یک پروتکل برای واکسیناسیون همه گربه ها پیروی نکنند بلکه برای هر گربه با بررسی عوامل خطر مانند سن ، سلامت کلی و شیوه زندگی برنامه های واکسیناسیون متفاوتی تنظیم کنند . اما به طور کلی در ایران برنامه هایی برای واکسیناسیون گربه ها تعریف شده اند که رعایت آنها برای اکثریت گربه ها الزامیست . طی سالیان دراز سوال های متفاوتی از صاحبان گربه ها مطرح شده است. در اینجا، ما برخی از سوالات متداول را برای کمک به شما در درک مسائل مربوط به واکسیناسیون گربه پاسخ می دهیم . به خاطر داشته باشید این اطلاعات عمومی بوده و نکات اصلی را از دکتر دامپزشک خود بخواهید .

آیا واکسیناسیون بچه گربه و گربه ها اجباری است ؟

پاسخ بله است. صاحبان گربه ها در قبال سلامت موجود زنده ای که از آن نگهداری میکننند ، همانند سایر اعضای خانواده خود ، مسئول هستند. واکسیناسیون گربه ها دربالا بردن طول عمر آنهاست امری انکار نشدنی است . واکسیناسیون بچه گربه ها و واکسیناسیون گربه ها از نظر پزشکی و علمی برای جلوگیری از بیماری های مختلف و کشنده آنها اثبات شده است.

چه واکسن هایی برای گربه ها ضروری است ؟

       واکسن های اصلی گربه هایی که در خانه نگهداری می شوند عبارتند از :

 • واکسن پن لکوپنی ( یا همان پاروو ویروس گربه ها )
 • واکسن رینوترکایتیس ( هرپس ویروس گربه ها )
 • واکسن کلسی ویروس
  ( این ۳ واکسن در ایران تحت عنوان واکسن ۳ گانه و یا چندگانه تزریق می شوند  )
 • واکسن هاری
 • واکسن لوکمی گربه هاواکسن های فرعی گربه سانان عبارتند از :
 • ویروس نقص ایمنی گربه‌ سانان (Feline immunodeficiency virus)
 • کلامیدوفیلای گربه ها (Chlamydophila felis)
 • بردتلا برونشیسپتیکا (Bordetella bronchiseptica)
 • پریتونیت عفونی گربه سانان (feline infectious peritonitis – FIP)
 • درماتوفیت (Dermatophyte)
[us_message]شما می توانید قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید : ۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹[/us_message]

برنامه واکسیناسیون گربه ها به چه صورت است ؟

در ایران پروتکل واکسیناسیون زیر برای گربه ها ارائه می گردد :

 • در ۸-۶ هفتگی اولین دوز واکسیناسیون گربه ها (واکسن ۳ گانه) – به صورت زیر جلدی تزریق می گردد
 • به فاصله هر ۳ تا ۴ هفته دومین و سومین دوز از سری اول این واکسن صورت می گیرد. سپس به صورت سالیانه تکرار می شود .

نکته مهم : در گربه های بالای ۴ ماه که سابقه واکسیناسیون ندارند ۲ دوز واکسن چند گانه به فاصله هر ۴-۳ هفته برای سری اول برنامه واکسیناسیون گربه ها توصیه شده و نیازی به تجویز دوز سوم نیست .

 • اولین دوز واکسن هاری برای گربه ها در سن ۴-۳ ماهگی در یک دوز صورت می گیرد. تکرار این واکسن سالیانه بوده و تا آخر عمر حیوان صورت می گیرد.

در انتخاب مرکز درمانی مناسب برای حیوانات خانگی خود همیشه از کسانی کمک بگیرید که نگرانی های شما را درک می کنند !

شما برای سلامت حیوان خود وقت و انرژی میگذارید و ناخودآگاه احساسات خود را با سلامت آنها درگیر می کنید .

این حق شماست که به دنبال مطمئن ترین ها و بهترین ها باشید

توجه داشته باشید دامپزشکان در مداوای حیوانات در یگ گونه خاص تجربه و مهارت بیشتری کسب می نمایند .  این حق شماست که دامپزشکان برتر شیراز را متناسب با نیاز خود بشناسید تا از بسیاری از هزینه ها و دوباره کاری های شما بکاهد ! 

خانم دکتر مردانی با توجه به بهره گیری از گسترده ترین شبکه درمانی در شهر شیراز و سایر شهر های استان فارس ، بهترین مشاوره قبل از مراجعه مستقیم به مراکز درمانی و خدماتی دامپزشکی از جمله در ” زمینه تخصصی بیماری های گربه ها و واکسیناسیون گربه ها “ رابه شما رائه می دهد . 

 تلاش ما بر این است که با معرفی بهترین دامپزشک گربه در شیراز ، دامپزشک متخصص بیماری های گربه ها در شیراز ، و بهترین دامپزشکی گربه ها در شیراز در کمترین زمان و با کمترین هزینه و متناسب با شرایط شما به جواب درست دست پیدا کنید.


شما می توانید قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با دکتر مردانی (شیراز)