آموزش نحوه نگهداری سگ

نکاتی مهم در سفر به همراه سگ + نکات سفر زمینی و هوایی ✈️

ممکن است شما تمایل داشته باشید در هنگام رفتن به سفر سگ خود را نیز به همراه ببرید در این زمان باید مطمعن شوید که آیا سگ شما از سلامت کامل برخوردار است ؟ آیا با شرایطی که ممکن است داشته باشد در حین سفر مشکلاتی برایش ایجاد می شود ؟

 

نکات قبل از سفر

۱- برای بردن سگ  به خارج از کشور، مهم ترین کار برنامه ریزی برای انجام این سفر از قبل می باشد. برخی از کشورها احتیاج به آزمایشات و یا مراحل اداری دارند که ممکن است گاهی ۶ تا ۸ ماه به طول بیانجامد.

۲- قبل از هر نوع مسافرتی حتما سگ خود را برای معاینات به نزد دامپزشک ببرید. مطمعن شوید که سگ شما تمامی مدارک قانونی را برای سفر دارد. شناسنامه و تاریخچه واکسیناسیون سگ شما باید به طور کامل ثبت شده باشند. در صورتی که سگ شما داروی خاصی را به طور منظم مصرف می کند حتما آن را از دامپزشک برای طول مدت سفر تهیه فرمایید.

۳- اگر دامپزشک قبل از سفر داروی جدیدی را برای سگ شما تجویز می کند حتما با صلاح دید دامپزشک از چند روز قبل از سفر مصرف آن را شروع نمایید. این کار کمک می کند تا شما مطمعن شوید که دارو عوارض خاصی را برای سگ شما ایجاد نمی کند. مسلما شما نمی خواهید در سفر با مشکلات عوارض جانبی داروهای جدید روبرو شوید.

 

 

حمل سگ در سفرهای هوایی

در صورتی که تصمیم گرفته اید سگ خود را به یک سفر هوایی ببرید به نکات زیر توجه کنید:

۱- تا زمانی که واقعا مجبور به حمل و نقل هوایی سگ نیستید، اقدام به انجام این کار نکنید.

۲- اگر ناچار به بردن سگ به سفر توسط هواپیما هستید، حتما از قبل اقدام به جمع آوری اطلاعاتی از قبیل قوانین شرکت هواپیمایی برای حمل سگ، قوانین دامپزشکی مبدا و مقصد، قوانین قرنطینه در مقصد و مدارکی که لازم است به همراه داشته باشید بنمایید.

۳- در صورت امکان حتما یک پرواز مستقیم و بدن توقف را انتخاب فرمایید.

۴- سعی کنید حتما با همان پروازی سفر کنید که سگ شما در آن است.( اگر سگ شم به خاطر بزرگی باید در قسمت بار حمل شود )

۵- حتما سر مهماندار و سایر مهمانداران پرواز را نسبت به حضور سگ خود در قسمت بار مطلع نمایید.

 

 

حمل سگ در سفر زمینی

در هنگام سفر با اتومبیل در صورتیکه سگ خود را به همراه دارید، لطفا به موارد زیر توجه کنید:

۱- سگ شما در حین مسافرت با ماشین باید درون کری یر باشد و یا اینکه توسط یک هارنس مخصوص به کمربند صندلی ماشین مقید شده باشد. حمل سگ به صورتی که درون ماشین آزادانه حرکت می کند علاوه بر اینکه می تواند منجر به صدمات جدی منجر به مرگ سگ شود، بلکه نشان دهنده عدم داشتن فرهنگ نگهداری از حیوانات خانگی توسط صاحبان بی مسئولیت آنها می باشد.

۲- سگ شما نباید هرگز در صندلی جلوی ماشین و روی پای فرد سرنشین جلو ماشین قرار بگیرد، مخصوصا زمانی که ماشین شما مجهز به کیسه هوا می باشد.

۳- هرگز به سگ اجازه ندهید از ماشین بدون داشتن قلاده متصل به ریسمان خارج شود.

۴- در حین سفر کیف کمک های اولیه سگ خود را به همراه داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که حتما یک بطری آب مجزا برای سگ به همراه داشته باشید.

۵- هرگز و هرگز و هرگز سگ خود را بدون همراه، درون یک ماشین پارک شده رها نکنید ( حتی برای چند دقیقه ). دمای هوای درون ماشین به سرعت در کمتر از دو دقیقه بالا می رود و تا ۵۰ درجه سانتی گراد می رسد و سگ شما در خطر وضعیت اورژانسی گرمازدگی قرار می گیرد.

 

 

اگر تمایل دارید که سگ خود را در هنگامی که مسافرت هستید به یک پانسیون یا فرد مورد اطمینان بسپارید :

۱- حتما شماره تلفنی که با آن شما در طول سفر در دسترس هستید را در اختیارشان قرار دهید.

۲- به طور کامل نوع تغذیه سگ، عادات غذایی، عادات رفتاری و هر آنچه به نظر شما مهم است را به طور مکتوب به شخص یا پانسیون مربوطه تحویل دهید.

۳- شماره تماس دامپزشک مخصوص و یا بیمارستانی که سگ شما در آن پرونده دارد را در اختیار پانسیون و یا شخص مورد اعتمادتان قرار دهید.

۴- متاسفانه گاهی از اوقات در زمانی که شما در سفر هستید اتفاقات و یا سوانحی برای سگ انفاق می افتد که از درجه اورژانسی بالایی برخوردارند. در این موارد دامپزشک برای اقداماتی که می خواهد انجام دهد از قبیل عمل جراحی نیاز به داشتن اجازه و تمایل شما دارد. گاهی اوقات پیدا کردن صاحب سگی که به سفر رفته بسیار مشکل است. بهتر است زمان یکه به مسافرت می روید، به طور مکتوب رضایت و یا عدم رضایت خود را نسبت به انجام عمل های اورژانسی و غیره به اطلاع فرد مورد اعتماد یا پانسیون مربوطه اعلام کنید.

۵- در مورد توله های زیر ۶ ماه و واکسینه نشده و یا در حال دریافت واکسن های سال اول، حتی الامکان آنها را به پانسیون نسپارید و اگر می توانید به فرد مورد اعتمادی که ترجیحا سگ بالای یک سال نداشته باشد بسپارید. چون احتمال بروز بیماری هایی مانند پارواویروس و دیستمپر وجود دارد که زندگی  حیوان را در معرض خطر قرار می دهد.

لطفا امتیاز بدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا