عقیم سازی خرگوش در یزد

عقیم سازی خرگوش نر و ماده در یزد

عقیم سازی خرگوش در یزد در کجا صورت میگیرد ؟ عقیم کردن خرگوش ماده در یزد و خرگوش نر به چه تخصصی نیاز دارد ؟ هزینه عقیم سازی خرگوش ماده و نر چقدر است ؟ عقیم سازی خرگوش چه فایده ای دارد ؟ آیا عقیم کردن خرگوش نر عوارض دارد ؟  اینها سوالاتی است که ذهن بسیاری از صاحبان خرگوش را به خود مشغول می کند .

عقیم سازی خرگوش ماده و عقیم سازی خرگوش نر چه فوایدی دارد ؟

 • خرگوش های عقیم شده طول عمر بیشتری دارند.
 • خطر ابتلا به سرطان های دستگاه های تولید مثل (تخمدان، رحم ، پروستات و …) به صفر می رسد . 
 • خرگوش های عقیم شده آرام تر و قابل اطمینان تر هستند. همچنین کمتر از دیگر خرگوش ها درمعرض خراب کردن محیط (جویدن، حفر کردن) هستند.
 • همچنین خرگوش نر عقیم شده کمتر با خرگوش ها و حیوانات دیگر دعوا می کند .خرگوش ها بعداز عقیم سازی رفتارهای خشن (گاز گرفتن ، جویدن و ناخن کشیدن و … ) راکمتر نشان میدهند.
 • اجتناب از رفتارهای ناخوشایند تولید مثلی : خرگوش نر عقیم شده و خرگوش ماده عقیم شده رفتارهای ناخوشایند جنسی رابسیار کمتر از قبل بروز می دهند. خرگوش های عقیم شده راحت تر آموزش می بینند.
 • عقیم سازی خرگوش ها باعث کنترل جمعیت آنها می شود.
 • خرگوش های عقیم شده رفتار بهتری با سایر خرگوش ها دارند و براحتی با آنها ارتباط برقرار می کنند. خرگوش ها حیوانات اجتماعی هستند و از بازی با خرگوش های دیگر لذت می برند. چنانچه خرگوش شما نمی تواند با سایر خرگوش ها ارتباط دوستانه ای برقرار کند به فکر عقیم کردن آن بیفتید !

آیا عقیم سازی برای خرگوش ضرر دارد ؟

جراحی عقیم سازی خرگوش کاملا ایمن است و جای نگرانی ندارد . هرگز اجازه ندهید که دامپزشک بی تجربه یا دارای تخصص دامپزشکی متفاوت جراحی عقیم سازی خرگوش شما را انجام دهد .

عقیم سازی خرگوش یک جراحی کاملا تخصصی است … بدنبال افراد با تجربه در این زمینه باشید

جهت دریافت مشاوره تخصصی دامپزشکی مراحل زیر را طی کنید :

  لطفا قبل از تماس اطلاعات خود را کامل وارد کنید

 1. هزینه مشاوره دامپزشکی تلفنی : ۲۰ هزار تومان
 2. جهت واریز وجه اینجا را کلیک کنید
 3. تماس با خانم دکتر مردانی و دریافت مشاوره / شماره تماس: ۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

سن عقیم سازی خرگوش ماده و سن عقیم سازی خرگوش نر چقدر است ؟

سن عقیم سازی خرگوش ماده به محضی است که آنها از نظر جنسی بالغ میشوند. معمولا حدود ۴ ماهگی خرگوش های ماده میتوانند عقیم شوند . بسیاری از دامپزشکان ترجیح میدهند تا ۶ ماهگی خرگوش های ماده برای عقیم سازی آنها منتظر بمانند . جراحی در خرگوشهای جوانتر ریسک پذیر تر است.
سن عقیم سازی خرگوش نر به محضی است که بیضه ها پایین می آیند . معمولا در حدود ۲ الی ۳ ماهگی جراحی عقیم سازی خرگوش نر را می توان انجام داد.

مشاوره تلفنی دامپزشکی شیرازتا چه سنی خرگوش ها فرصت دارند عقیم شوند ؟

دامپزشکان نظرات متفاوتی در مورد حداکثر سن عقیم سازی خرگوش ها دارند . به طور کلی، پس از ۶ سالگی ، بیهوشی و جراحی در خرگوش ها ریسک بیشتری دارد . این به این معنا نیست که نمی تواند پس از ۶ سالگی جراحی عقیم سازی خرگوش انجام شود. همیشه با دامپزشک خود در رابطه با سلامت و شرایط خرگوش خود مشورت کنید .
بخاطر داشته باشید بطور کلی بهتر است که خرگوش های بالای ۲ سال سن بصورت دوره ای چکاپ شوند .

چگونه خرگوش را عقیم کنیم ؟

سعی کنید رژیم غذایی را قبل از جراحی عقیم سازی خرگوش تغییر ندهید . پس از عمل جراحی، از دامپزشک خود بخواهید از داروهای ضد درد پس از عقیم سازی استفاده کند . پس از جراحی مدام خرگوش خود را زیر نظر بگیرید و زخم آن را چک کنید . هر نشانه ای از عفونت دیدید، خرگوش را بلافاصله به دامپزشک ببرید. پس از جراحی، محیط اطراف را آرام و ساکت نگه دارید تا خرگوش دچار ترس نشود . به خرگوش اجازه تحرک بدهید . برخی از دامپزشکان یک شب خرگوش را پس از جراحی عقیم سازی بستری می کنند .

عقیم سازی خرگوش

عوراض عقیم سازی خرگوش چیست ؟

پس از جراحی عقیم سازی خرگوش نر امکان دارد که مقداری مایع در اسکروتوم جمع شود . کمپرس آب گرم ممکن است مقداری کمک کننده باشد . بیشتر خرگوش های نر پس از عقیم شدن اشتهای خوبی دارند و براحتی غذا می خورند . بهترین غذا برای آنها یونجه خشک است .
اکثر خرگوش های ماده پس از عقیم سازی تنهایی و آرامش را ترجیح میدهند وعلاقه ای به غذاخوردن ندارند . خرگوش های ماده پس از عقیم سازی اکثرا گوشه قفس کز میکنند .سعی کنید تا ۴ روز پس از جراحی خرگوش ماده را زیاد جابجا نکنید .

چه جاهایی در یزد عقیم سازی خرگوش نر و ماده را انجام می دهند ؟

خانم دکتر مردانی با تکیه بر تخصص کاملا مرتبط ، تجربه و ارتباطات در زمینه دامپزشکی و ایجاد شبکه های قوی مشاوره ای در شهرهای یزد شیراز کرمان تهران اصفهان مشهد بوشهر ارومیه و شهرکرد بهترین مشاوره قبل از مراجعه مستقیم به مراکز درمانی و خدماتی دامپزشکی بخصوص در زمینه تخصصی ” عقیم سازی خرگوش در یزد “ را در اختیار شما قرار خواهد داد تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه و با توجه به شرایط شخصی شما به جواب درست دست پیدا کنید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی دامپزشکی مراحل زیر را طی کنید :

  لطفا قبل از تماس اطلاعات خود را کامل وارد کنید

 1. هزینه مشاوره دامپزشکی تلفنی : ۲۰ هزار تومان
 2. جهت واریز وجه اینجا را کلیک کنید
 3. تماس با خانم دکتر مردانی و دریافت مشاوره / شماره تماس: ۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس و مشاوره دکتر مردانی