عقیم سازی خرگوش نر و ماده در شیراز

عقیم سازی خرگوش نر و ماده

عقیم سازی خرگوش در شیراز در کجا صورت میگیرد ؟ عقیم کردن خرگوش ماده در شیراز و خرگوش نر به چه تخصصی نیاز دارد ؟ هزینه عقیم سازی خرگوش ماده و نر چقدر است ؟ عقیم سازی خرگوش چه فایده ای دارد ؟ آیا عقیم کردن خرگوش نر عوارض دارد ؟  اینها سوالاتی است که ذهن بسیاری از صاحبان خرگوش را به خود مشغول می کند .

دامپزشک خرگوش شیراز

عقیم سازی خرگوش ماده و عقیم سازی خرگوش نر چه فوایدی دارد ؟

 • خرگوش های عقیم شده طول عمر بیشتری دارند.
 • خطر ابتلا به سرطان های دستگاه های تولید مثل (تخمدان، رحم ، پروستات و …) به صفر می رسد . 
 • خرگوش های عقیم شده آرام تر و قابل اطمینان تر هستند. همچنین کمتر از دیگر خرگوش ها درمعرض خراب کردن محیط (جویدن، حفر کردن) هستند.
 • همچنین خرگوش نر عقیم شده کمتر با خرگوش ها و حیوانات دیگر دعوا می کند .خرگوش ها بعداز عقیم سازی رفتارهای خشن (گاز گرفتن ، جویدن و ناخن کشیدن و … ) راکمتر نشان میدهند.
 • اجتناب از رفتارهای ناخوشایند تولید مثلی : خرگوش نر عقیم شده و خرگوش ماده عقیم شده رفتارهای ناخوشایند جنسی رابسیار کمتر از قبل بروز می دهند. خرگوش های عقیم شده راحت تر آموزش می بینند.
 • عقیم سازی خرگوش ها باعث کنترل جمعیت آنها می شود.
 • خرگوش های عقیم شده رفتار بهتری با سایر خرگوش ها دارند و براحتی با آنها ارتباط برقرار می کنند. خرگوش ها حیوانات اجتماعی هستند و از بازی با خرگوش های دیگر لذت می برند. چنانچه خرگوش شما نمی تواند با سایر خرگوش ها ارتباط دوستانه ای برقرار کند به فکر عقیم کردن آن بیفتید !

آیا عقیم سازی برای خرگوش ضرر دارد ؟

جراحی عقیم سازی خرگوش کاملا ایمن است و جای نگرانی ندارد . هرگز اجازه ندهید که دامپزشک بی تجربه یا دارای تخصص دامپزشکی متفاوت جراحی عقیم سازی خرگوش شما را انجام دهد .

جهت دریافت مشاوره تخصصی دامپزشکی مراحل زیر را طی کنید :

  لطفا قبل از تماس اطلاعات خود را کامل وارد کنید

 1. هزینه مشاوره دامپزشکی تلفنی : ۲۰ هزار تومان
 2. جهت واریز وجه اینجا را کلیک کنید
 3. تماس با خانم دکتر مردانی و دریافت مشاوره / شماره تماس: ۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

سن عقیم سازی خرگوش ماده و سن عقیم سازی خرگوش نر چقدر است ؟

سن عقیم سازی خرگوش ماده به محضی است که آنها از نظر جنسی بالغ میشوند. معمولا حدود ۴ ماهگی خرگوش های ماده میتوانند عقیم شوند . بسیاری از دامپزشکان ترجیح میدهند تا ۶ ماهگی خرگوش های ماده برای عقیم سازی آنها منتظر بمانند . جراحی در خرگوشهای جوانتر ریسک پذیر تر است.
سن عقیم سازی خرگوش نر به محضی است که بیضه ها پایین می آیند . معمولا در حدود ۲ الی ۳ ماهگی جراحی عقیم سازی خرگوش نر را می توان انجام داد.

تا چه سنی خرگوش ها فرصت دارند عقیم شوند ؟

دامپزشکان نظرات متفاوتی در مورد حداکثر سن عقیم سازی خرگوش ها دارند . به طور کلی، پس از ۶ سالگی ، بیهوشی و جراحی در خرگوش ها ریسک بیشتری دارد . این به این معنا نیست که نمی تواند پس از ۶ سالگی جراحی عقیم سازی خرگوش انجام شود. همیشه با دامپزشک خود در رابطه با سلامت و شرایط خرگوش خود مشورت کنید .
بخاطر داشته باشید بطور کلی بهتر است که خرگوش های بالای ۲ سال سن بصورت دوره ای چکاپ شوند .

چگونه خرگوش را عقیم کنیم ؟

سعی کنید رژیم غذایی را قبل از جراحی عقیم سازی خرگوش تغییر ندهید . پس از عمل جراحی، از دامپزشک خود بخواهید از داروهای ضد درد پس از عقیم سازی استفاده کند . پس از جراحی مدام خرگوش خود را زیر نظر بگیرید و زخم آن را چک کنید . هر نشانه ای از عفونت دیدید، خرگوش را بلافاصله به دامپزشک ببرید. پس از جراحی، محیط اطراف را آرام و ساکت نگه دارید تا خرگوش دچار ترس نشود . به خرگوش اجازه تحرک بدهید . برخی از دامپزشکان یک شب خرگوش را پس از جراحی عقیم سازی بستری می کنند .

مشاوره تلفنی دامپزشکی شیراز

عوراض عقیم سازی خرگوش چیست ؟

پس از جراحی عقیم سازی خرگوش نر امکان دارد که مقداری مایع در اسکروتوم جمع شود . کمپرس آب گرم ممکن است مقداری کمک کننده باشد . بیشتر خرگوش های نر پس از عقیم شدن اشتهای خوبی دارند و براحتی غذا می خورند . بهترین غذا برای آنها یونجه خشک است .
اکثر خرگوش های ماده پس از عقیم سازی تنهایی و آرامش را ترجیح میدهند وعلاقه ای به غذاخوردن ندارند . خرگوش های ماده پس از عقیم سازی اکثرا گوشه قفس کز میکنند .سعی کنید تا ۴ روز پس از جراحی خرگوش ماده را زیاد جابجا نکنید .

چه جاهایی در شیراز عقیم سازی خرگوش نر و ماده را انجام می دهند ؟ مرکز عقیم سازی خرگوش در شیراز کجاست ؟

خانم دکتر مردانی با تکیه بر تخصص کاملا مرتبط ، تجربه و ارتباطات در زمینه دامپزشکی و ایجاد شبکه های قوی مشاوره ای در شهرهای شیراز یزد کرمان تهران اصفهان مشهد بوشهر ارومیه و شهرکرد بهترین مشاوره قبل از مراجعه مستقیم به مراکز درمانی و خدماتی دامپزشکی بخصوص در زمینه تخصصی ” عقیم سازی خرگوش در شیراز “ را در اختیار شما قرار خواهد داد تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه و با توجه به شرایط شخصی شما به جواب درست دست پیدا کنید.


بعد از عقیم کردن خرگوش چه می شود ؟ 

خرگوشی که عقیم شده تا مدتی پس از عمل جراحی عقیم سازی خرگوش ، حالت نرمال و سرحالی و بازیگوشی همیشه را نخواهد داشت . خرگوش شما در طی جراحی عقیم سازی بیهوش شده است و تا چند ساعت پس از آن به دلیل اثرات داروی بیهوشی بی حال خواهد بود. اشتها حیوان ممکن است تا یک روز بعد از عمل جراحی نیز مناسب نباشد و خرگوش شما تمایلی به خوردن غذا نداشته باشد. اگر خرگوش شما درد داشته باشد، دامپزشک می تواند برای او داروهای ضد درد و مسکن تجویز کند تا درد حیوان کاهش یابد. اشتهای خرگوش بعد از ۲ تا ۳ روز به حالت طبیعی برخواهد گشت. در روزهای ابتدایی بعد از عقیم سازی باید خرگوش خود را در جای مناسب نگهداری کنید و وضعیت عمومی او را چک نمایید. جای نگرانی وجود ندارد چرا که جراحی عقیم سازی خرگوش یک عمل جراحی معمول بوده و عوارض خاصی ندارد. با مراقبت بعد از عمل مناسب توسط شما، خرگوش شما خیلی زود سرحال خواهد شد و به حالت قبل از انجام عل عقیم سازی بر خواهد گشت.

در صورتی که بعد از عمل جراحی به مورد مشکوک یا نگران کننیده ای برخورد کردید مشورت با دکتر دامپزشک را فراموش نکنید .

جهت دریافت مشاوره تخصصی دامپزشکی مراحل زیر را طی کنید :

  لطفا قبل از تماس اطلاعات خود را کامل وارد کنید

 1. هزینه مشاوره دامپزشکی تلفنی : ۲۰ هزار تومان
 2. جهت واریز وجه اینجا را کلیک کنید
 3. تماس با خانم دکتر مردانی و دریافت مشاوره / شماره تماس: ۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonتماس با دکتر مردانی (شیراز)