آموزش نحوه پرورش عروس هلندی

۳ روش برای تشخیص سن عروس هلندی

عروس هلندی از خانواده طوطی های کاکل دار و کوچک ترین عضو این خانواده از نظر جثه در استرالیا می باشد. این پرندگان به عنوان حیوانات خانگی محبوبیت زیادی در سطح جهانی دارند و تکثیر آنها به نسبت آسان است. عروس هلندی پس از مرغ عشق محبوبترین پرندگان زینتی محسوب می شوند. در این مقاله شما با راه های تشخیص سن عروس هلندی آشنا می شوید.

علائم تشخیص سن عروس هلندی

۱- بینی عروس

۲- پاها

۳- حالات و رفتار عروس هلندی

 

تعیین سن عروس هلندی

۱- بینی عروس

عروس جوجه دارای بینی برآمده و تمیز و فاقد هر گونه ترشح و تقریبا صورتی می باشد که در این هنگام عروس مورد نظر سنینی بین ۲ ماه تا ۸ ماه خواهد داشت و علت نوسان موجود در سن آنها به دلیل میزان تغذیه و شرایط آب و هوایی موجود برای آن ها می باشد.

زمانی که بینی عروس به مرور تیره می گردد عروس بین ۹ ماه تا یک سال و نیم سن دارد و زمانی که تیرگی آن بیشتر از زمان اول خود شد بین ۱/۵ تا ۳/۵ و یا ۴ سال سن خواهد داشت.

بعد از گذشت ۶ سال از سن عروس , پرنده شما بینی اش به مرور نسبت به دوران جوجگی خود به گونه ای تحلیل رفته و حالت برجستگی اش را از دست می دهد که در این بین سن عروس از ۷ تا ۹ گزارش می شود. از این به بعد علاوه بر ظاهر بینی عروس ,نوک عروس نیز بلند می شود که در اینجا پیشنهاد می شود که حتما از چوب یا کف دریا در قفس استفاده کنید تا عروس نوک خود را اصلاح کند.

 

 

۲- از طریق پاها

پاهای عروس جوجه شفاف بوده ( البته باید گفت که این روش همیشه دقیق نبوده و خطاهایی دارد ) که در اینجا عروس می تواند ۹ ماه داشته باشد زیرا که پاهای پرنده شفاف بوده و ناخن ها به مراتب کوتاه بوده است.

زمانی که پاهای عروس به تدریج زبر می شود که کاملا محسوس می باشد تا یک سال و نیم سن داشته و از این زمان به بعد به تدریج ناخن های عروس تیره می گردد و به هر میزان که تیرگی بیشتر شود , سن عروس نیز بیشتر می باشد. نهایت این تیرگی تا ۶ سال می باشد.

از سن ۶ سال به بعد پوست پاهای عروس شما به تازگی زمان های قبل دیگر نمی باشد. عضلات کمی افتاده و عروس به تدریج تحرک کمتری نسبت به قبل خواهد داشت که تخمین سن بین ۶ سال تا ۱۰ سال می باشد. از این سن به بعد پرها کمی نامرتب و نسبت به دوران جوانی تیره تر می شود که تخمین سن تا ۱۵ سال فقط قابل پیش بینی می باشد.

 

 

۳- حالات و رفتار عروس

عروس جوجه بسیار کنجکاو بوده و تحرک بسیار داشته و مقدار ترس وی از انسان ها بسیار کم می باشد و دفاع از خود را هنوز نیاموخته , تخمین سن تا ۷ ماهگی می باشد. از این سن به بعد عروس پر خوراک می شود و هنوز تحرک وی ادامه خواهد داشت که تخمین تا۱/۵ سال بوده.

در صورت عدم آموزش , پرنده شروع به گاز گرفتن خواهد کرد. عروس نر آواز خواندن را شروع می کند. عروس نر آواز خواندن های خود را به حالت شدیدی آغاز خواهد کرد.

عروس حالت تهاجمی پیدا خواهد کرد : تخمین تا ۲/۵ سال

عروس بیشترین رشد را خواهد داشت : تخمین تا ۵ سالگی

عروس به تدریج تحرکش کمتر خواهد شد : تخمین تا ۷ سالگی

عروس گوشه نشینی اختیار کرده و دیگر در مرکز تجمع قرار نمی گیرد : تخمین تا ۱۰ الی ۱۱ سالگی

 

 

طول عمر عروس هلندی

عروس ها طول عمری بین ۱۵ تا ۲۰ سال دارند هرچند که برخی طول عمر آن ها را بین ۱۰ تا ۱۵ سال می دانند. گزارش های حاکی مبنی از عمر کردن این پرنده حتی تا ۳۶ سال نیز موجود است. رژیم غذایی و فعالیت بدنی از اساسی ترین فاکتورهای طول عمر یک عروس می باشد.

 

 

 

شما می توانید قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی دامپزشکی و یا مراکز تجاری دامپزشکی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

4.8/5 - (225 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا